ARAMA

Basın Yansımaları


10
Nisan
2018
Yön'de yeni eğitim modeli

Yön Koleji’nde, akreditasyon kuruluşu Pearson onaylı YÖNX Eğitim Modeli’ne geçiliyor

29
Mart
2018
Temiz su için üç robot tasarladılar

Yön Koleji’nin bilimcileri isimlerini muhteşem bir başarıya altın harflerle yazdırdı. Minik Bilim Kahramanları Buluşuyor (FIRST®LEGO® League Jr. Yarışmasına) 4 şehirden 14 farklı takım katıldı. Yön Koleji’nde 3 ve 4’üncü sınıfa giden altı öğrencinin oluşturduğu "Suyun YÖN"ü takımı, doğadaki temiz su döngüsünü anlattıkları projeleriyle ‘En İyi Makine Ödülü’ne değer görüldü. Takıma ödül kazandıran proje ile kirli sudaki maddeler ayrıştırılarak temiz su depo ediliyor, ardından evlere aktarılıyor.

Temiz su için 3 robot tasarladılar Suyun YÖN’ü takımı üyeleri 2017-2018 dönemi boyunca bu projeyle ilgili çalıştılar. Konuya ilk olarak su döngüsünü araştırmakla başlayan bilimcilerin ilk araştırdıkları soru “Su nereden geliyor?” oldu. Takım üyeleri sonra suyun nasıl temizlendiğini araştırarak bir su arıtma tesisi kurmaya karar verdiler. Su arıtma tesisi için de 3 tane robot tasarladılar.

Bu robotlardan biri, kirli sudaki maddeleri ayrıştırıp atık deposunda topluyor, ardından da bunları atık deposunda enerjiye çeviriyor. İkinci robot temiz suyu alıyor, arıtma işlemi yapan üçüncü robota yolluyor. Sonra da temiz su üçüncü robotun deposunda birikiyor. Biriken su ise boru sistemiyle evlere aktarılıyor.

Genç bilim insanlarını tebrik ediyoruz!

Kaynak: http://www.tipeez.com

01
Ocak
2018
OKULUMUZDA FİLM ÇEKİMLERİ YAPILDI

Öğrencilerimizin katılımıyla okulumuzda film çekimleri gerçekleştirildi. Öğrencilerimiz, çekimler esnasında oldukça keyifliydi.