ARAMA

Etkinlik ve Haberler


11
Nisan
2018
Yavru köpeği yeniden yürüttüler

Henüz ilkokul çağında olan öğrenciler geçirdiği kaza sonrası bacaklarını kaybeden 3 aylık bir köpeğin yeniden yürümesini sağladı. Yön Koleji öğrencileri 3D printer ile yavru köpeğe protez

10
Nisan
2018
Yön'de yeni eğitim modeli

Yön Koleji’nde, akreditasyon kuruluşu Pearson onaylı YÖNX Eğitim Modeli’ne geçiliyor

Yeni model, gelecek yıl itibarıyla uyulanmaya başlanacak. Yön Koleji Yönetim Kurulu Başkanı Miran Bacgeroğlu, YÖNX ile çocukların sosyo-kültürel ve akademik açıdan potansiyellerinin ortaya çıkarılmasını amaçladıklarını söyledi.

07
Nisan
2018
Akasya AVM Robotik Etkinliği

Akasya AVM'de Suyun YÖN'ü projemiz ve Robotik etkinliklerimizle, öğrenciler ve velilerle buluşuyoruz.

06
Nisan
2018
Yön Koleji'nde 4-12 Yaş atölye çalışmaları başladı.

Yön Koleji’nde atölye çalışmaları başladı. 4 ile 12 yaş arası anaokulu, ilkokul ve ortaokul öğrencilerinin katıldığı atölye çalışmalarında, eğlenmek ve eğitim iç içe geçiyor.

Alanında uzman kadro tarafından gerçekleştirilen atölyelerde bilimden okçuluğa, satrançtan robotik ve spor faaliyetlerine kadar birçok alan keyifli hale getiriliyor. 7 Nisan’da ise 4 ile 12 yaş arası anaokulu, ilkokul ve ortaokul öğrencileri için Bilim ile Okçuluk atölyeleri düzenlenecek.

Robotik: Geleceğin konuşma dili öğretiliyor. Teknoloji devlerine girişin anahtarı olan robotik uygulamalarını çocuklar eğlenerek öğreniyor. Satranç: Dünya tarihinin en stratejik oyunu satrancın detayları bu atölyede. Taşların özellikleri ile nasıl oynanacağının yanı sıra hamleleri öğrenen çocukların her koşul için hem karar verme yetileri hem de muhakemeleri güçleniyor. Resim: Maske yapımından kâğıt boyamaya kadar çocukların yaratıcılıklarını ön plana çıkaran resim sanatı ve incelikleri aktarılıyor. Kids Athletic: Genç yaşta başlanan spor bedeni güçlendirirken, çocuklar çeşitli aktivitelerle gerek bireysel gerekse de takım çalışması yapmayı öğreniyor.

Deney: Fen derslerinde öğrenilen bilgiler, pratik uygulamalarla pekiştiriliyor. Dahası bilim en cazip ve eğlenceli haliyle sunuluyor. İngilizce: Ana dil seviyesinde İngilizce öğrenmek mümkün. Çocuklar birbirleriyle diyalog kuruyor, talep ettikleri her şeyi İngilizce dile getiriyor, kelime dağarcıkları gelişiyor.

Bilim Atölyesi: Muhteşem icatlar acaba nasıl doğdu? Bilim insanları bu atölyede yetişecek. Okçuluk: En güvenli koşullarda gerçekleştirilen, velilerin de katıldığı çok eğlenceli bir spor aktivitesi. Sıkı atıcılar burada yetişiyor.

24
Mart
2018
Minik bilim kahramanları First Lego League JR'da buluştu

Okulumuzun temsilcisi Suyun YÖN'ü takımımız en iyi makine ödülünü aldı.