ARAMA

Kurucumuz

Sevgili öğrencilerimiz, velilerimiz ve eğitmenlerimiz,

En değerli varlığımız çocuklar aynı zamanda geleceğimiz demek. Onları iyi yetiştirmenin yolu da doğru eğitimden geçiyor. YÖN KOLEJİ olarak çocuklarımızın güncel ve etkili eğitim alması hedefiyle yola çıktık. Uzun zamandır sürdürdüğümüz çalışmalar sonucu YÖN KOLEJİ’ni eğitim hayatına kazandırdık. Gerek yurt içinde gerekse yurt dışındaki araştırmalarımızla birey yetiştirirken eğitimde güncel ve olması gereken tüm parametreleri bir araya getirdik. İngiltere merkezli akreditasyon birimleri ve uzman kadromuzla geliştirdiğimiz ve eğitime yeni bir bakış olarak değerlendirdiğimiz YönX Eğitim Modeli’ni hayata geçirdik.

Çocukların geleceğine yön verecek YönX Eğitim Modeli’nin nihai amacında; özgüvenli, yenilikçi, yaratıcı, üretken, vatansever, ahlaklı, duyarlı, girişimci, hoşgörülü, demokratik bilinç sahibi çocuklar yetiştirmek yatıyor. Bu kapsamda YönX Eğitim Modeli, akran öğrenme, IT yaratıcılığı, uluslararası yetkinlik, akademik başarı ve sürdürülebilir sosyal sorumluluk ögelerini de içinde barındırıyor. Geniş ve kapsamlı bakış açısıyla YönX Eğitim Modeli’nde ilk olarak öğrencilerin kişisel becerilerinin test edilerek kariyer belirleme çalışmaları yapılıyor. Öğrenci kulüpleri, dünya sorunlarının tartışıldığı platformlar, araştırma yaparak yeni fikirler ortaya çıkarmalarına ortam sağlanarak yetkinliklerinin gün yüzüne çıkarmak amaçlanıyor.

Anaokulundan itibaren çocuklara yaşam boyu öğrenme isteği olgusu aşıladığımız YÖN KOLEJİ’nde; tamamen yabancı öğretmenlerle anadil düzeyinde İngilizce eğitimi veriyoruz. Bunun yanı sıra eğitim ve sosyal yaşamlarında kullanabilecekleri seviyede Fransızca eğitimi vererek, çocuklarımızın birer dünya vatandaşı olmasına katkıda bulunuyoruz. Robotik ve kodlama, zengin spor ve sanat aktiviteleri, İngiltere başta olmak üzere yurt dışı ile uluslararası öğrenci değişim programları da YÖN KOLEJİ’nin öne çıkan farklılıkları arasında yer alıyor. Çocuklarımız, eğitim sistemindeki kalıpları yıkan yaklaşımımız ile ailelerine, yaşadıkları çevreye ve topluma duyarlı, farkındalığı yüksek bireyler olarak okulumuzdan mezun olmaları için hayallerine YÖN KOLEJİ’nde ‘YÖN’ verecekler. Her biri alanlarında uzman olan, genç ve dinamik eğitimci kadromuz, son teknoloji altyapı ile donatılmış laboratuvarlarımız, sanat ve spor faaliyetleri için titizlikle hazırladığımız özel alanlarımızla çocuklarımıza farklı ve iddialı bir eğitimin kapılarını aralıyoruz.

Hedefimiz; YÖN KOLEJİ’ni çok kısa bir zaman içinde Türkiye’nin güçlü ve muteber bir eğitim markası haline getirmek; uzun dönemde ise uluslararası arenada bilinirliğe sahip eğitim kurumu yapmak. Öğrencileri hak ettiği, yenilikçi ve sürekli kendini geliştiren eğitim sistemi ile tanıştırmanın haklı gurur ve mutluluğunu yaşıyoruz.

Saygılarımla
Miran BACGEROĞLU
YÖN KOLEJİ Yönetim Kurulu Başkanı