ARAMA

Yön'de Yaşam

OKULUMUZUN FİZİKİ YAPISI

OKUL BİNASI

Okul öncesi, ilkokul ve ortaokul kademelerinde eğitim veren okulumuz; son teknoloji kullanılarak oluşturulan bir altyapıya, üstün fiziki özelliklere ve her türlü bilimsel, kültürel, sanatsal ve sportif faaliyete ev sahipliği yapabilecek kapasiteye sahiptir.

Fiziksel olarak bir okulda bulunması gereken tüm şartları barındıran okulumuz, kapalı ve açık olmak üzere iki oyun alanına sahiptir. Okul bahçesinde okul öncesi öğrencilerimiz için özel tasarlanan oyun parkı ve tüm seviyede öğrenim gören öğrencilerimizin basketbol, futbol, voleybol gibi sporları rahatlıkla yapabilecekleri geniş bir alan mevcuttur.

SINIFLAR

Okul dersliklerimiz en fazla 20 öğrenci olacak şekilde dizayn edilmiştir. Dersliklerimiz, her sınıf seviyesine uygun eğitim materyalleriyle donatılmış teknolojik bir yapıya sahiptir.

LABORATUVAR VE ATÖLYELER

Fen Bilimleri Laboratuvarı
Apple Inovasyom Merkezi
Müzik Atölyesi
Resim Atölyesi
Satranç Atölyesi
Drama Atölyesi
Akıl Oyunları
3 Boyutlu Tasarım
Robotik ve Kodlama Atölyesi
Cooking Class

SPOR SALONLARI

Açık ve kapalı olmak üzere iki spor salonumuz bulunmaktadır. Öğrencilerimize spor yapma alışkanlığı kazandırmanın ve onları ilgi duydukları spor dalına yönlendirmenin yanı sıra, fiziksel gelişimlerini destekleyen ortam hazırlanmıştır.

KONFERANS SALONU

Tören, tiyatro, konferans, seminer gibi etkinlikler için özenle hazırlanmıştır.

KÜTÜPHANE

Kütüphanemizde okul öncesinden başlayarak tüm sınıf düzeylerinde doğru bilgiye ulaşma ve yaşam boyu öğrenme becerisi, güvenli internet kullanımı gibi kazanımlara yönelik çalışmalar yapılmaktadır.

Okul kütüphanemiz, kitap okuyan insanların her zaman bir adım önde olduğu anlayışını öğrencilerimize de kazandırmak amacıyla yapılan kitap okuma saatleri dışında da aktif bir şekilde kullanılır. Derslerin büyük bir bölümü kütüphane ortamında işlenir. Öğrencilerimizi araştırmaya yöneltecek kültürel, sosyal ve bilimsel faaliyetlerin tümü okul kütüphanemizde gerçekleştirilir.

YEMEKHANE

Okulumuzda, ferah ve aynı zamanda sürekli denetim altında bulunan son derece hijyenik bir yemekhane mevcuttur. Yemekler, okulumuzun uzman diyetisyenleri tarafından besin değerleri dikkate alınarak hazırlanmakta, yemek listeleri aylık olarak velilere gönderilmektedir. Sabah kahvaltısı ve öğle yemeğinin yanı sıra tüm sınıf seviyesindeki öğrencilere ikindi kahvaltısı verilmektedir.

SAĞLIK

Uzman sağlık personelimiz, karşılaşılabilecek tüm sağlık sorunları ile ilgili olarak gün boyunca görev başındadır. Doğabilecek her türlü sağlık problemine anında ve titizlikle müdahale edilir. Gerek duyulduğunda öğrencimizin en yakın sağlık kuruluşuna gönderilmesi sağlanarak velilerimize konuyla alakalı bilgi verilir.

ULAŞIM

Öğrenci servislerimiz; güvenlik, kalite, konfor ve disiplin göz önüne alınarak uzman bir ekip tarafından kontrol edilir. Tüm servis araçlarımızda üstün güvenlik özellikleri içeren “Serviscell” sistemi kullanılmaktadır.

GÜVENLİK

Okulumuz, IP akıllı kameralar ve güvenlik personeli ile 7/24 izlenip kontrol altında tutulmaktadır.